„Polski stół – siła tradycji”


slider1

W imieniu swoim i Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie zapraszamy na spotkanie „Polski stół – siła tradycji”.

Stół i jego nakrycie to nieodłączny element codziennego życia i świątecznych uroczystości. Wokół niego koncentruje się niezmiennie nasze życie rodzinne i towarzyskie. Temu, co dzieje się wokół tego mebla – symbolu domu i gościnności – poświęcona jest wystawa „Wokół stołu” w warszawskim Państwowym Muzeum Etnograficznym. Przez ponad miesiąc, do 23 stycznia 2016 towarzyszy jej ekspozycja projektu POLSKI STÓŁ.

POLSKI STÓŁ to projekt trzech firm: Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach, Fabryki Porcelany „Kristoff” w Wałbrzychu i Manufaktury w Bolesławcu. Wytwarzamy w nich od dziesięcioleci szklane, porcelanowe i kamionkowe naczynia, które wędrują z Dolnego Śląska na polskie i zagraniczne stoły. Choć nadal produkujemy przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, stawiamy na nowoczesne wzornictwo. W takim duchu stworzyliśmy wspólną kolekcję zastawy stołowej.

Projekt POLSKI STÓŁ, podobnie jak wystawa „Wokół stołu”, to celebracja tradycji, która do dziś jest inspirująca i wartościowa, którą warto wykorzystać, by budować swoją tożsamość. Spotkanie, które odbędzie się 23 stycznia 2016 o godz. 18.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1), poświęcone jest prezentacji obu przedsięwzięć.

W wypadku zainteresowania udziałem w spotkaniu prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem : wmodzelewska@gmail.com do 20 stycznia 2016.