Wystawa „Pole position. Best brands from Poland”


fb_1

W dniach 13-16 maja w ramach odbywającego się w Nowym Jorku festiwalu Wanted Design zaprezentowana zostanie wystawa  „Pole Position. Best Brands from Poland „. Wśród marek reprezentujących wiodące obecnie w polskim przemyśle branże znajdzie się także Polski Stół.

Meble, ceramika i szkło, odzież, sprzęt sportowy i campingowy – wystawa przygotowana przez Instytut im. Adama Mickiewicza dowodzi, że w tych dziedzinach jesteśmy prawdziwymi ekspertami i liderami. Najwyraźniej widać to w przypadku meblarstwa – Polska jest obecnie jednym z wiodących producentów i eksporterów mebli na świecie, a polskie marki coraz częściej współpracują z projektantami by ich produkty były jak najbardziej atrakcyjne dla odbiorców. Na wystawie zobaczymy m. in przykłady mebli takich marek jak Noti, Profim, Paged Meble, Comforty, Meble Vox, Mikomax, Balma, VZÓR.

Również polska ceramika i szkło zajmuje istotną pozycję na międzynarodowych rynkach – w tym także na rynku amerykańskim. Dlatego na wystawie nie zabraknie propozycji takich producentów jak Porcelana Kristoff, Manufaktura w Bolesławcu czy Chodzież i Ćmielów.

W tej grupie eksponatów nie mogło też zabraknąć Polskiego Stołu – efektu współpracy Huty Julia, Porcelany Kristoff i Manufaktury w Bolesławcu. Zwiedzający obejrzą wszystkie trzy zestawy dostępne obecnie w sprzedaży.
Nie wszyscy kojarzą Polskę z nietypowym produktem jakim jest gęsi puch. To jego wykorzystanie pozwala takim markom jak Pajak i Yeti oferować znakomitą odzież sportową i sprzęt kampingowy.

Wreszcie ostatnia grupa to małe rozwijające sie dopiero firmy o których juz głośno w Polsce i na świecie dzięki innowacyjnym technologiom i oryginalnym koncepcjom biznesowym. Są to Prozessdesign, Vzór, Bogdan Kosak Modelarnia Ceramiczna, Malafor, and Pan Tu Nie Stał.

Kuratorem wystawy jest Anna Zabdyrska.

Więcej informacji o festiwalu: http://www.wanteddesignnyc.com/